FAQ SpeedBox1 SpeedBox2

K čemu vlastně tuning elektrokola slouží?

Jistě jste si již všimli, že při jízdě na elektrokole nad 25 km/h se motor Vašeho elektrokola automaticky vypíná kvůli omezení rychlosti. Pokud toužíte po odstranění rychlostního limitu elektrokola, není nic jednoduššího než nainstalovat tuning, který toto omezení rychlosti odstraní. Můžete tak dosáhnout vyšších rychlostí a vše je limitováno pouze frekvencí šlapání. Podle našich zkušeností je na elektrokole s tuningem SpeedBox možné jet rychlostí 40 km/h, 50 km/h i více než 60 km/h. A to už je pořádná rychost!

Jak tuning elektrokola funguje?

U všech typů elektrokol se středovým pohonem je při výrobě nastaveno omezení rychlosti nad 25 km/h. Váš motor se při této rychlosti vypne. Montáží SpeedBoxu tento nepříjemný rychlostní limit odstraníte. Dosáhnete tak zvýšení rychlosti elektrokola nad daný limit a Vaše rychlost bude záviset pouze na frekvenci šlapání.

Zvládnu si tuning instalovat sám/sama?

Instalace tuningového čipu do elektrokola se rozhodně nemusíte obávat. Jedná se o velmi snadný zákrok, který  se základní sadou nářadí zvládne i naprostý začátečník. Stačí sundat kryt motoru elektrokola a připojit několik konektorů. Právě použití originálních konektorů dělá SpeedBox jedinečným a  vhodným pro domácí montáž. Potřebujete se podívat, jak SpeedBox nainstalovat? Přehrajte si naše instruktážní videa.

Jde tuning v případě potřeby odnímat a zase zpět namontovat?

Tuning je do elektrokola namontován jednoduchým zapojením několika konektorů. Montáž i demontáž je velmi snadná díky originálním konektorům a během montáže nedochází  k destruktivním změnám.

Jaký je rozdíl mezi Speed boxem 1 a Speed boxem 2?

SpeedBox1 je první verzí tuningového čipu sloužící ke zvýšení rychlosti elektrokol. Při jeho použití se na Vašem displeji zobrazí poloviční hodnoty skutečné rychlosti. Například pojedete-li rychlostí 40 km/h, Váš displej bude ukazovat rychlost 20 km/h. Motor se vypíná při dosažení rychlosti 50 km/h. Nová řada SpeedBox2 navazuje technologií i kvalitou zpracování na svého předchůdce, avšak obsahuje několik výrazných vylepšení. Tuning elektrokol SpeedBox2 nemá rychlostní strop a všechny hodnoty na displeji se zobrazují správně, tzn. že na displeji uvidíte reálnou rychlost a počet skutečně ujetých kilometrů. Výsledná rychlost elektrokola se SpeedBox2 tedy závisí pouze na frekvenci šlapání. Díky tomu je možné dosáhnout rychlosti 40 km/h, 50 km/h, i více než 60 km/h.

Jaká je doba dodání SpeedBox z e-shopu?

Rychlost dodání je naší prioritou. Zboží odesíláme do druhého dne po objednání a zaplacení. Rychlost doručení záleží převážně na Vámi vybrané přepravní společnosti. Můžete si vybrat ze tří možností: Česká pošta, DPD a DHL.

Předpokládaná doba doručení:
DPD : 2 - 6 pracovních dní
DHL: maximálně 3 dny
Česká Pošta (Standard shipping): 1 - 4 týdny

Proč nemohu sledovat svou zásilku?

Po odeslání Vaší zásilky obdržíte odkaz na její sledování. Pokud je cílová adresa mimo Českou Republiku, je zásilce na hranicích přiřazeno nové číslo a po překročení státní hranice není již možné ji nadále sledovat.. Pokud jste u své zásilky zvolili metodu “Standard shipping”, vyčkejte alespoň 4 týdny, než budete zásilku reklamovat. Pokud svůj balík do té doby neobdržíte, neváhejte se obrátit na technickou podporu, která je Vám plně k dispozici na e-mailové adrese info@speedbox-tuning.com.

Jak vybrat tuning pro elektrokolo Bosch?

Pro všechna elektrokola s motorem Bosch, vyrobená po roce 2014, je dostupná pouze jedna verze SpeedBox2, která funguje pro všechny modely motorů.
Stále jste na pochybách? Prohlédněte si své elektrokolo a vyberte obrázek odpovídajícího motoru na této stránce, budete tak automaticky přesměrováni na SpeedBox, který je vhodný pro Vaše elektrokolo.

Jak vybrat tuning pro elektrokolo Yamaha?

Nejste si jisti výběrem tuningu pro elektrokolo s motorem značky Yamaha? Využijte nákupního průvodce na našich stránkách. Stačí vybrat model displeje a budete automaticky přesměrováni na SpeedBox, který se nejlépe hodí pro Vaše elektrokolo.

Jak vybrat tuning pro elektrokolo s motorem Giant?

Potřebujete poradit s výběrem SpeedBox pro elektrokolo s motorem Giant? Prohlédněte si motor Vašeho elektrokola z vnější strany a ovládací panel, který je umístěn na levém řídítku. Poté přejděte na tuto stránku a klikněte na obrázek, na kterém se  typ panelu i motoru shodují s Vaším elektrokolem. Nejvhodnější SpeedBox pro Váš Giant bude zobrazen automaticky.

Mohu použít SpeedBox i pro elektrokolo, které měří rychlost v mílích za hodinu (mph)?

Samozřejmě. Při použití SpeedBoxu pro zvýšení rychlosti elektrokola nezáleží na tom, jestli rychlost měříte v km/h nebo mph.

Mohu použít SpeedBox s Bosch SpeedLine, který je omezen 45-ti km/h?

Ne, pro tento typ elektrokola tuning nevyrábíme, náš vývoj se soustředí spíše na elektrokola se striktním omezením na 25 km/h.

Jak rychle mohu se svým elektrokolem jet? Je SpeedBox omezen rychlostí 50 km/h anebo 99 km/h?

Při vylepšení elekrokola pomocí SpeedBox1je možné dosáhnout rychlosti až 50 km/h. Tuning elektrokol se SpeedBox2 odstraní rychlostní limit  25 km/h tak, že elektrokolo není omezené žádným rychlostním stropem. Při jeho použití jste limitováni pouze vlastní rychlostí šlapání. Podle našich zkušeností je na elektrokole s tuningem SpeedBox2 možné jet rychlostí 40 km/h, 50 km/h i více než 60 km/h.

Po instalaci SpeedBoxu mi po dosažení 25 km/h rychlost na displeji skočí na 75 km/h

Pravděpodobně se jedná o špatné zapojení konektorů. Na kolech v instalačních videích nejsou namontována světla, což může některé uživatele zmást. Odpojte SpeedBox a pro novou instalaci použijte speed sensor cable a communication cable.

 

connect

 

Po instalaci SpeedBox2 pro GIANT EVO se celý systém po pár vteřinách vypíná, co mám dělat?

Zřejmě došlo k chybě při instalaci Vašeho SpeedBoxu. Zkontrolujte, jestli jste SpeedBox omylem nezapojili do červeného konektoru. Pokud ano, musíte odpojit červený konektor od SpeedBoxu a do tohoto konektoru SpeedBoxu připojit konektor na kabelu od speed sensoru, který je přiveden od zadního kola. Červený konektor musí zůstat nezapojen do SpeedBoxu. Nejste-li si jisti správným postupem instalace, přehrajte si instruktážní video.

Po instalaci SpeedBoxu na úplně nové kolo s motorem Giant EVO 2017/2018,  Yamaha PW-X, Yamaha PW-SE tuningový čip nefunguje, co mám dělat?

V případě, že se chystáte nainstalovat SpeedBox na nové kolo s nulovým počtem ujetých kilometrů, je třeba na něm najet cca 1 kilometr, než budete instalovat SpeedBox. Odinstalujte tuningový čip z kola a udělejte si malou projížďku. Poté nainstalujte čip a zapněte tuning. Vše by nyní mělo fungovat bezchybně.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

info@speedbox-tuning.com