Často kladené dotazy

Potřebuješ poradit s výběrem, montáží, nákupem či reklamací našeho zboží? Prohlédni si odpovědi na nejčastěji kladené dotazy. Pokud zde nenajdeš odpověď na svou otázku, můžeš snadno kontaktovat naše odborníky na info@speedbox-tuning.com.
Obecné dotazy
Co je SpeedBox?
Při překročení rychlosti 25 km/ h začne elektrokolo náhle ztrácet výkon. Je to, jako by Tě někdo zezadu přidržoval za sedlo. Může za to omezovač rychlosti, ten vypíná přípomoc motoru. Jak vypnout omezovač rychlosti a mít větší prožitek z jízdy? Není nic snazšího, než si pořídit některý z našich tuningových „čipů“ SpeedBox a omezovač rychlosti tak deaktivovat. Od této chvíle budeš moci jezdit rychlostí až 50 km/h nebo i více – zaleží jen na frekvenci Tvého šlapání. A to už je pořádná rychlost!
Jak tuning elektrokola funguje?
U všech typů elektrokol se středovým pohonem je při výrobě nastaveno omezení rychlosti nad 25 km/h. Motor elektrokola se při této rychlosti vypne. S čipem SpeedBox limit odstraníš, dosáhneš tak zvýšení rychlosti elektrokola a užiješ si maximální požitek z jízdy.
Zvládnu tuningový čip SpeedBox nainstalovat svépomocí?
Ano, instalace tuningového čipu do elektrokola je snadná. Použití originálních a nezaměnitelných konektorů dělá SpeedBox vhodným pro domácí montáž.
Přehraj si naše instruktážní videa, která Tě povedou instalací krok za krokem. Pokud si nebudeš s něčím vědět rady, můžeš nás kdykoliv kontaktovat. Naše technická podpora je Ti plně k dispozici.
Jaký je rozdíl mezi generacemi SpeedBox 1.x, SpeedBox 2.x a SpeedBox 3.x?
SpeedBox 1.x je tuningový čip, který umožňuje zdvojnásobit rychlostní limit elektrokol. Na displeji se nerobrazují reálné hodnoty rychlosti.
SpeedBox 2.x navazuje na svého předchůdce, ale obsahuje řadu vylepšení, jako je neomezená rychlost závisející pouze na rychlosti šlapání a velikosti převodníku, či zobrazení reálných hodnot (rychlost, ujetá vzdálenost) na displeji.
Nejvýkonnější třetí generace SpeedBox 3.x umožňuje jízdu neomezenou rychlostí, zobrazení reálných hodnot a navíc nastavení vlastní maximální rychlosti (pokud chceš například šetřit baterii).
Mohu použít SpeedBox i pro elektrokolo, které měří rychlost v mílích za hodinu (mph)?
Samozřejmě ano. Funkce tuningu SpeedBox nezávisí na tom, jestli rychlost měříš v km/h nebo mph. Výjimku tvoří výběrové modely elektrokol s motory Yamaha PW, u kterých doporučujeme používat km/h.
Mohu použít SpeedBox s elektrokoly S-Pedelec, které jsou omezeny na rychlost 45 km/h?
Ano, s koly Speed Pedelec, která mají motor Bosch, je Speedbox kompatibilní. Bohužel s koly Giant Quick a Yamaha S-Pedelec (45 km/h) kompatibilní není.
Funguje SpeedBox s "dual battery bikem" (elektrokolo se dvěma bateriemi)?
Ano, produkty SpeedBox bez problémů fungují s originálními dual battery bike. Produkty SpeedBox nejsou kompatibilní s elektrokoly s dodatečnou přestavbou, například s druhou nainstalovanou baterií.
Jak rychle mohu se svým elektrokolem jet? Je rychlost se SpeedBoxem nějak omezena?
Záleží na typu tuningového čipu, velikosti převodníku a frekvenci šlapání. Na elektrokole s tuningem SpeedBox 1.x je možné dosáhnout rychlosti až 50km/h, tedy dvojnásobku původního limitu. Na elektrokolech s tuningem SpeedBox 2.x a 3.x lze jet teoreticky rychlostí až 99 km/h, ale reálně lze krátkodobě dosáhnout maximální rychlosti kolem 60 km/h. Se silničním modelem UrbanRush je možná rychlost až kolem 70 km/h.
Se kterým SpeedBoxem lze používat mobilní aplikaci SpeedBox App?
Se všemi verzemi našich produktů s označením B.Tuning. "B" znamená Bluetooth, pomocí kterého SpeedBox spáruješ s naší aplikací.
Nákup
Jak pro sebe vybrat ten SpeedBox?
Na stránce Buyer's Guide pagenajdeš přehled všech produktů SpeedBox. Podívej se, co jednotlivé modely SpeedBox dokážou, vyber si ten svůj a nenech se připravit o působivé zážitky z jízdy.
Kde můžu SpeedBox zakoupit?
SpeedBox můžeš zakoupit přímo v našem eshopu. Naše produkty zasíláme expresně do celého světa – doručení do 3 pracovních dnů. Pokud nechceš čekat 3 pracovní dny, a chceš mít SpeedBox okamžitě, zeptej se na SpeedBox v nejbližší prodejně nebo servise elektokol. SpeedBox produkty dodáváme do více než 3000 prodejen a servisů ve více než 100 zemích světa.
Instalace
Můžu tuningový čip SpeedBox v případě potřeby odinstalovat a zapojit zpět?
Ano, tuningový čip SpeedBox je do elektrokola namontován jednoduchým zapojením několika konektorů. Montáž i demontáž je velmi snadná, nedestruktivní a nezpůsobuje v elektromotoru žádné změny.
Po instalaci čipu SpeedBox pro Bosch a dosažení rychlosti 25 km/h se na displeji zobrazí rychlost 75 km/h.
Pravděpodobně se jedná o špatné zapojení konektorů. Odpoj SpeedBox a ujisti se, že konektor se štítkem "Speed Sensor Cable" není zapojen do konektorů světel.
Po instalaci čipu SpeedBox pro Giant se celý systém po pár vteřinách vypíná.
Zřejmě došlo k chybě při instalaci čipu SpeedBox. Zkontroluj, jestli není SpeedBox omylem zapojený do červeného konektoru. Pokud ano, odpoj SpeedBox a zapoj ho znovu podle návodu. Červený konektor není určen k propojení s čipy SpeedBox.
Tuningový čip SpeedBox po instalaci na zcela nové kolo nefunguje.
Pokud chceš nainstalovat SpeedBox na nové kolo, je zapotřebí na něm napřed najet minimálně 10 kilometrů, aby ses ujistil(a), že samotné elektrokolo funguje správně . Před instalací čipu SpeedBox doporučujeme elektrokolo řádně odzkoušet a ověřit funkčnost systému v běžném provozu.
Na mém elektrokole není možnost aktivace SpeedBoxu tlačítkem Walk.
Některá kola z US produkce skutečně tlačítko Walk nemají. Proto jsme přidali alternativní možnost aktivace produktů SpeedBox změnou asistenčních módů pomocí kombinace tlačítek: + - + - nebo - + - +, SpeedBox pro Yamaha aktivuješ stisknutím šipek ↑ ↓ ↑ ↓ v rychlém sledu.
Doprava
Do jakých zemí SpeedBox zasíláte?
Všechny tuningové čipy SpeedBox zasíláme doslova do celého světa. Výjimku v současnoti tvoří Ruská federace a Bělorusko.
Jaká je doba dodání čipu SpeedBox při objednání ve vašem e-shopu?

Rychlost dodání je naší prioritou. Zboží odesíláme nejpozději do druhého dne po objednání a zaplacení. Rychlost doručení záleží na přepravní společnosti, kterou si zvolíš. Nabízíme několik možností dopravy: Česká pošta, DPD, DHL a PPL.

Předpokládaná doba doručení:
DPD: 2-6 pracovních dní
DHL: maximálně 3 dny
PPL: maximálně 3 dny
Česká pošta (Standard Shipping): 1-4 týdny (mimo Českou republiku)

Proč nemohu sledovat svou zásilku?g
Po odeslání zásilky obdržíš odkaz na její sledování. Pokud využiješ služby České pošty a cílová adresa je mimo Českou republiku, zásilce se na hranicích přiřadí nové číslo a po překročení státní hranice ji není možné nadále sledovat. Když u své zásilky zvolíš metodu “Standard shipping”, vyčkej alespoň 4 týdny, než budeš zásilku reklamovat. Pokud svůj balík i přesto neobdržíš, obrať se na technickou podporu, která je ti plně k dispozici na e-mailové adrese info@speedbox-tuning.com.
Můžu zakoupené zboží vrátit?
Zakoupené zboží je možné vrátit do 14 dnů od dne doručení bez udání důvodu.
Vrátíte mi za zboží celou částku?
Za kvalitou našich výrobků si stojíme, ale pokud budeš mít k produktu z našeho e-shopu výhrady, vrátíme ti celou částku zpět. Jak zboží vrátit, se dočteš níže.
Jaká je záruka na produkty SpeedBox?
Tvoje spokojenost je pro nás na prvním místě, proto dáváme na všechny čipy SpeedBox zakoupené v našem e-shopu doživotní záruku. Za kvalitou svých výrobků si totiž stojíme.
k
Jak probíhá vrácení a výměna zboží?
Sepsali jsme jednoduchý návod, díky kterému je vrácení zboží snadné.
 1. Kontaktuj obchodního zástupce na adrese info@speedbox-tuning.com.. Uveď číslo objednávky a stručně popiš svůj problém. Díky tomu budeme vědět, že máme očekávat balík.
 2. Ke zboží přidej informace obsahující popis vady, číslo objednávky a svůj návrh na nápravu. Můžeme ti poslat nový čip SpeedBox, nebo vrátit peníze. Vše pečlivě zabal.
 3. Odešli zásilku na následující adresu:

  Ebike Electronic s.r.o.
  K Nemocnici 21
  741 01 Novy Jicin
  Czech Republic


  Stížnosti zašli na tuto adresu, aby nedošlo ke zpoždění v procesu.
  Mezinárodní zásilky označ jako „DÁREK NÍZKÉ HODNOTY".
  Uschovej si sledovací číslo pro případ, že bys potřeboval zásilku sledovat.
Pokud máš jakékoliv dotazy, můžeš se na nás kdykoliv obrátit info@speedbox-tuning.com. Celým procesem vrácení a výměny zboží Tě rádi provedeme sami.

Nenašel jsi odpověď na svůj dotaz?

Kontaktuj nás